مشاور توسعه کسب و کار سالن زیبایی

 1. خانه
 2. مشاور توسعه کسب و کار سالن زیبایی

مشاوره های سالن زیبایی چیست و چه خدماتی به سالن زیبایی ارائه می کند؟

همیشه پیدا کردن کوچینگ برای هر کسب و کاری از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. در واقع حضور یک مشاور می تواند خدمت بزرگی به مشتریان ارائه کند. ضمن اینکه برای کارفرمایان نیز ایده‌های مناسبی به همراه دارد. مشاوره های سالن زیبایی از جمله خدماتی است که برای بهبود وضعیت کارفرمایان و مشتریان سالن های زیبایی ارائه می شود. در واقع خدمات بیوتی کوچینگ برای سایر کارفرمایان سود بسیار زیادی دارد. طوری که مدیران این مراکز می توانند با ترکیه بر پیشنهادات و ایده های مشاورهVIPسالن های زیبایی و آرایشگاه خواسته های خود را به مرحله اجرا در آورند.

ضرورت بیوتی کوچینگ چیست؟

ضرورت بیوتی کوچینگ چیست؟ سالن های زیبایی مدام در حال افزایش هستند. از این رو بازار رقابتی بین آن ها بسیار گرم است. در نتیجه یک غفلت کوچک از سمت کارفرما می تواند شکست بزرگ تجاری را به همراه داشته باشد. این در حالی است که با توجه به بازار رقابتی هرگونه شکست می تواند عواقب به مراتب بیشتری را برای تجارت به وجود آورد. برای پیشگیری از این چالش ها و مشکلات باید بسته به نوع همکاری خود از مشاوره تخصصی آرایشگاه ها کمک بگیرید. این خدمات هم به عنوان مشاوره تخصصی جهت آموزشگاه ها و هم به شکل مشاوره به لاین های تخصصی زیبایی ارائه می شود.

بسیاری از افراد دلیلی برای بهره مندی از خدمات بیوتی کوچینگ نمی بینند. سالن های زیبایی مهد تفاوت، تنوع سلیقه و نظر مشتریان هستند. از این رو امکان اداره، مدیریت، جذب مشتری و ارائه خدمات در چنین مکان هایی بسیار سخت و دشوار است. سالن ها دائماً از نظر محصولات مورد استفاده، نحوه دیزاین و میکاپ های مختلف، ارائه خدمات به مشتریان و غیره به روز رسانی می شوند. سرعت تغییر، تنوع و متدهای به کار گرفته شده در حوزه سالن های زیبایی به قدری بالاست که برای موفقیت در این تخصص و کسب درآمد از آن، نیاز به یک مشاور سالن زیبایی بسیار احساس می شود.

ویژگی های یک مشاور سالن زیبایی

مشاور سالن زیبایی باید رشد و پیشرفت قابل توجهی در زمینه خدمات مشاوره های سالن زیبایی داشته باشد. داشتن تجربه در مسائلی همچون مشاوره، بازاریابی، تبلیغات، شناخت روحیه مشتریان، کسب درآمد، تکنیک های ارزیابی بازار و غیره حرف اول را می زند. این مسئله به قدری حائز اهمیت است که اگر فردی در رشته هایی همچون بازاریابی و تبلیغات سال ها تحصیل و مطالعه کرده باشد، به اندازه فردی که در این زمینه کسب تجربه داشته، کارایی ندارد. بنابراین ما به شما توصیه می کنیم برای انتخاب مشاور سالن زیبایی دقت و تمرکز لازم را مد نظر قرار دهید. این مشاوران باید از جمله مشاوران با تجربه، حرفه ای و  VIP باشند. چرا که در این صورت می‌توانند خواسته های شما را به دقت مورد بررسی قرار دهند.

دلایل مهم بهره مندی از خدمات مشاوره های سالن زیبایی

 کارفرمایان و صاحبان سالن های زیبایی به دلایل مختلفی تصمیم به بهره مندی از خدمات مشاورهVIPسالن های زیبایی و آرایشگاه می گیرند. با این وجود، تمامی آن ها یک خواسته مشترک دارند. در واقع آن ها می خواهند در زمینه ارائه خدمات به مشتریان پیشرفت و ترقی قابل توجهی داشته باشند و به کسب درآمد بیشتر برسند. کسب درآمد بیشتر مهمترین دلیل بهره مندی از بیزینس کوچینگ است. از این رو بیوتی کوچینگ تمام تکنیک های مهم و کاربردی کسب درآمد را برای رسیدن به نتایج مورد نظر در این زمینه مدنظر قرار می دهد.

خدمات مشاوره های سالن زیبایی چه مزایایی دارد؟

 انتخاب خدمات مشاوره های سالن زیبایی کار ساده ای نیست. هنگامی که صاحب یک سالن زیبایی هستید، مشاوره سالن بخشی از کار شما خواهد شد. مشاوره سالن می تواند یک موقعیت برد-برد برای شما به وجود آورد. در ادامه خلاصه ای از مزایای بیوتی کوچینگ آورده شده است.

قدردانی مشتری

مشاوره های سالن زیبایی قدردانی مشتری را تضمین می کند. زمانی که برای مشتری وقت می گذارید، آن را فراموش نمی کند. هر چه مشاوره تخصصی تر باشد، خدماتی که ارائه می کنید بیشتر تاثیرگذار خواهد بود.

وفاداری مشتری

وفاداری مشتریشما از طریق مکالمه خوب با مشتری یک پیوند ایجاد می کنید. در نتیجه مشتری زودتر به سالن زیبایی برمی گردد واحتمال کنسل شدن نوبت های سالن زیبایی به حداقل ممکن می رسد. این مسئله نیز جزء تکنیک های بیزینس کوچینگ است.

فروش محصول

با ارائه توصیه های مناسب به مشتریان در طول مشاوره های سالن زیبایی، می توانید محصولاتی را که مطابق با خواسته های مشتری هستند بفروشید. این موضوع به هر دو طرف(مشتری و کارفرما) کمک می کند.

معرفی به سایر افراد

اگر مشاوره های سالن زیبایی به خوبی به مشتری کمک کرده باشد، مشتری به احتمال زیاد سالن شما را به دوستان یا خانواده خود معرفی می کند.

سوالات مهم پیش از بهره مندی از خدمات مشاوره های سالن زیبایی

پیش از اینکه از خدمات بیزینس کوچینگ کمک بگیرید، ابتدا وضعیت سالن زیبایی خود را به چالش بکشید و سعی کنید از خودتان انتقاد کنید. پس کمی وقت بگذارید و سوالات زیر را از خود بپرسید.

 • آیا هر مشتری با هر بازدید مشاوره می گیرد؟
 • آیا از مشتری می‌پرسید که بازدید قبلی چگونه بوده است؟
 • آیا در هنگام بازدید از محصولاتی که استفاده می کنید به مشتریان می گویید؟
 • آیا مشتری وقتی در خانه است به اندازه کافی مشاوره دریافت می کند؟
 • آیا بعد از هر بازدید می پرسید که آیا مشکل یا نظری وجود دارد؟

مشاوره های سالن زیبایی چه عملکردی دارد؟

مشاوره های سالن زیبایی حرفه ای و خوب دارای ویژگی و عملکرد خاصی است. با تکیه بر این ویژگی ها می توانید یک مشاور موفق و باتجربه را برای تحقق اهداف انتخاب کنید.

1 –  مشاوره های سالن زیبایی موفق با تکیه بر صحبت های کارفرما شروع می شود

یک بیوتی کوچینگ خوب با گوش دادن شروع می شود.  گوش دادن برای ارزیابی دقیق مسئله اهمیت قابل توجهی دارد. به همین خاطر انسان ها با دو گوش و یک زبان خلق شده اند. مشاور خوب به نسبت معینی صحبت می کند و بیشتر گوش می دهد. چالش، مشکل تجاری و ارزیابی دقیق از وضعیت سالن زیبایی از طرف کارفرما و صاحب سالن زیبایی به مشاور ارائه می شود. ارائه این اطلاعات برای روشن تر شدن قضیه و اهدافی که کارفرما به دنبال تحقق آن هاست، انجام می گیرد. با ارائه این اطلاعات چالش و بحران اقتصادی سالن زیبایی یا هدف مورد نظر کارفرما به دقت برای مشاور سالن زیبایی روشن می شود.

فرضیه سازی در مشاوره های سالن زیبایی

فرضیه سازی در مشاوره های سالن زیباییخدمات مشاوره های سالن زیبایی حرفه ای بعد از شنیدن حرف های اولیه کارفرما و صاحب سالن زیبایی ارائه می شود. این خدمات با فرضیه سازی شروع می شود. یک مشاور حرفه ای با مجموعه ای از کارفرمایان و مشتریان سروکار داشته است. بنابراین خصوصیات رفتاری و اخلاقی مشتریان را به خوبی می شناسد. اگر چه موقعیت ها و افراد می توانند تا حد بسیار زیادی شرایط تجاری و اقتصادی کسب و کارهای مختلف را دچار تغییر کنند اما در نهایت خط مشی سایر مشتریان در کسب و کار یکسان است.

 یک مشاور خوب دارای قدرت بیان فوق العاده است. این مسئله نیز نشان می‌دهد که مشاور انتخابی شما تجربه قابل توجهی در زمینه ارائه پیشنهاد، توصیه و ایده به کارفرمایان داشته است. ضمن اینکه چنین مشاورانی علاوه بر این که دارای زبان فصیح، بیان شیوا و رسا هستند، به خوبی نیز از زبان بدن خود در حین صحبت کردن و انتقال پیام استفاده می کنند. استفاده از زبان بدن، این نوید را به شما می دهد که با خدمات مشاوره های سالن زیبایی حرفه ای سر و کار دارید. ضمن اینکه این تکنیک می تواند اعتماد کارفرما را نیز جلب کند.

عملکرد مدیر برای دریافت مشاوره های سالن زیبایی

مدیر سالن زیبایی برای اینکه بتواند در زمینه اداره و برنامه ریزی سالن موفق عمل کند، باید چندین نکته مهم را مدنظر قرار دهد.

 • این مدیران باید پرسنل خود را از نظر نحوه برخورد، ارائه خدمات و غیره آموزش دهند. آموزش هایی که به پرسنل ارائه می شود، باید طبق متدهای روز دنیا باشد. ضمن اینکه نحوه برخورد پرسنل با مشتری نیز از تکنیک های مهم کسب درآمد است.
 • برندسازی و بازاریابی برای سالن زیبایی نیز بخشی از عملکرد مدیر سالن زیبایی به حساب می آید. یک مدیر سالن زیبایی باید بداند که به کمک چه تکنیکی می تواند برند سالن خود را معرفی کند.
 • کیفیت کار یکی از ویژگی‌هایی است که باید در سالن زیبایی کاملاً رعایت شود. مسلماً این ویژگی بسیار مورد توجه مشتریان قرار می گیرد. البته در کنار این ویژگی باید به سایر نکات کلیدی جذب مشتری نیز توجه شود. به عنوان مثال در یک سالن زیبایی نحوه ارائه خدمات به مشتریان، برخورد پرسنل، آداب معاشرت، مشتری مداری و غیره نیز از مواردی هستند که نقش قابل توجهی در جلب نظر مشتری دارند.

خدمات مهم مشاوره های سالن زیبایی در راستای کسب درآمد

 • خدمات مهم مشاوره های سالن زیبایی در راستای کسب درآمد برای اینکه بتوانید سالن زیبایی خود را به کسب درآمد قابل توجه برسانید، باید مدیریت منابع و سرمایه های انسانی و همینطور مدیریت مالی خود را به شکل سیستمی و کاملا حرفه ای درآورید.
 • پرسنلی که برای کار در سالن زیبایی به کار می گیرید، باید از نظر مشتری مداری، مهارت های مربوط به تبلیغات و بازاریابی و همینطور مهارت های ارتباطی در سطح بالایی باشند.
 • این سالن ها باید با لاین های زیبایی متفاوت طراحی شوند و به روزترین تجهیزات را داشته باشند. ضمن اینکه از خدمات مشاوره به لاین های تخصصی زیبایی نیز بهره مند شوند.
 • تبلیغات مفید و موثری را برای سالن زیبایی در فضاهای مجازی و واقعی همچون تلگرام، اینستاگرام، بروشورهای تخصصی، مجلات و غیره ارائه کنید. در آخر نیز همواره سعی داشته باشید رضایت مشتری را جلب کرده و احساس خوبی در آن‌ها به وجود آورید.

نتایج بهره مندی از خدمات بیزینس کوچینگ

هر کسب و کاری دارای نقشه ای برای کسب درآمد بیشتر است، اما رسیدن به آن دشواری زیادی دارد. کسب‌وکارهای ما اثر انگشت منحصر به فردی دارند، اما همه ما در مورد موفقیت اهداف مشابهی داریم:

 • روحیه کارآفرینی
 • جاه طلبی تزلزل ناپذیر

چه زمانی باید کمک بخواهید

«بدانید چه زمانی باید کمک بخواهید» ممکن است این موضوع عجیب به نظر برسد، اما حقیقت این است که بسیاری از افراد به تنهایی موفق نیستند. موفقیت از دانستن اینکه چه زمانی به کمک نیاز دارید و آمادگی ذهن برای انطباق با نیازهای کسب و کارتان به دست می آید. به عنوان مثال، شما ممکن است فردی خلاق باشید، بنابراین بازاریابی و طراحی سالن زیبایی شما ممکن است به راحتی انجام شود، اما حسابداری و عملیات مربوط به آن واقعاً کار شما نیست.

خبر خوب این است که کارشناسانی وجود دارند که به صدها سالن زیبایی خدمات مشاوره های سالن زیبایی ارائه کرده اند تا کسب و کارهای موفقی شوند. مشاوران کسب و کار سالن زیبایی می توانند به کسب و کارها کمک کنند تا پایه ای پایدار برای موفقیت بسازند و از مشکلات مختلف ایمن شوند. شما می توانید این متخصصان را در هنگام افتتاح سالن زیبایی یا آرایشگاه استخدام کنید اما اگر شما در کسب و کار فعلی خود با مشکل مواجه هستید، باز هم می توانید از خدمات آن ها بهره مند شوید.

درباره خدمات مشاوره های سالن زیبایی

درباره خدمات مشاوره های سالن زیباییمشاوران کسب و کار سالن زیبایی متخصصان صنعت مشاوره های سالن زیبایی هستند که بارها و بارها به ایجاد مشاغل موفق کمک کرده اند. آن ها به طور مستقیم می‌دانند که چه سیستم‌هایی برای رشد یک شرکت سودآور کار می‌کنند و می‌توانند برای ساده‌سازی تصمیم‌های زیادی که باید هنگام افتتاح و راه‌اندازی یک سالن زیبایی گرفته شوند، مشاوره ارائه دهند. وقتی یک مشاور سالن زیبایی استخدام می‌کنید، اشتباهات تجاری به حداقل می‌رسد. زیرا آن ها ابزارهای ساده و در عین حال تاثیرگذاری را در اختیار شما قرار می‌دهند که به نوبه خود باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه شما می‌شوند.

این وظیفه آن هاست که نه تنها کسب و کار شما را به یک مرکز سود تبدیل کنند، بلکه در سخت ترین زمان ها شریک و بزرگترین تشویق کننده شما باشند. استخدام یک مشاور کسب و کار تضمین کننده عالی برای موفقیت در زمینه سالن زیبایی است. به کمک خدمات مشاوره های سالن زیبایی می توانید در مدت زمان کوتاهی به جایگاه مورد نظر خود برسید و در جلب نظر مشتریان خود موفق عمل کنید. تکنیک های جلب مشتری و کسب درآمد مدام در حال تغییر است. حضور این مشاوران شما را در استفاده از این تکنیک ها، آپدیت نگه می دارد.

خبرگزاری زیبایی
از طریق واتساپ ارسال کنید