بهترین مشاور سالن زیبایی برای راه اندازی یک سالن زیبایی پردرآمد!

در این مقاله به طور مفصل در مورد راه اندازی یک مرکز زیبایی به شما اطلاعات خواهیم داد. بهترین مشاور سالن زیبایی مشاوری است که دقیق ترین توضیحات را در مورد افتتاح یک مرکز زیبایی مانند هزینه های افتتاح، شرایط لازم و … ارائه دهد. ما پاسخ تمام سوالات شما را پیدا کرده ایم. پس برای کسب اطلاعات جزئیاتی همچون مدارک مورد نیاز برای افتتاح یک مرکز زیبایی، گواهینامه های مورد نیاز برای افتتاح یک مرکز زیبایی و تمام جزئیات دیگر تا انتها با ما همراه باشید.

امروزه ایده افتتاح یک سالن زیبایی در بین ایده های تجاری طراحی شده توسط زنان بسیار متداول شده است. به طور کلی هر خانمی در دنیای امروز حداقل ماهی یک بار به یک سالن زیبایی مراجعه می کند. سالن های زیبایی که در کنار داشتن ایده تجاری همراه با ایده های کارآفرینی نیز راه اندازی می شوند، از جمله رایج ترین درخواست ها در این زمینه هستند. سالن های زیبایی که بر اساس شرایط و تکنولوژی امروزی افتتاح شده اند قطعا سود کلانی را به همراه دارند.
به منظور بهبود زیبایی زنان، فعالیت های کارآفرینی در بخش زیبایی روز به روز توسط کارآفرینان بیشتری انجام می شود. گستردگی این رشته در بخش زیبایی و تقاضای زیاد از عوامل جذابیت این بخش است. امروزه زنان و همچنین مردان توجه بیشتری به مراقبت و زیبایی شخصی خود دارند. این وضعیت صنعت زیبایی را در موقعیت کسب و کارهایی قرار می دهد که درآمد بالایی دارند.

بهترین مشاور سالن زیبایی
بهترین مشاور سالن زیبایی پاسخ میدهد

آیا باز کردن یک مرکز زیبایی منطقی است؟ بهترین مشاور سالن زیبایی پاسخ می دهد!

بهترین مشاوره کوچینگ سالن زیبایی در مورد پاسخ این سوال به شما خواهد گفت که اگر می خواهید پول زیادی به دست آورید و سرمایه کافی برای افتتاح سالن زیبایی را دارید، بهترین ایده ای که می توانید انجام دهید این است که یک سالن زیبایی مدرن راه اندازی کنید. بنابراین، آیا باز کردن یک مرکز زیبایی منطقی است؟

اول اینکه اگر پس انداز زیادی ندارید و قصد دارید یک سالن کوچک و با امکانات محدود راه اندازی کنید، درآمدی که این کسب و کار برای شما به ارمغان می آورد گردش مالی ماهانه حدود 10 تا 15 میلیون تومان است. به همین دلیل، ایده افتتاح یک سالن زیبایی صرف نظر از هر اتفاقی یک ایده منطقی است. افتتاح سالن زیبایی از جمله ایده های تجاری سودآور و با پتانسیل بالا است. با وجود اینکه سود مالی این صنعت بسیار زیاد است، اما باز کردن یک سالن زیبایی یک تجارت دشوار و پر دردسر محسوب می شود.
ما به عنوان بهترین مشاور سالن زیبایی تاکید می کنیم که افتتاح یک مرکز زیبایی به سادگی افتتاح یک مغازه در سایر صنایع نیست. در این فرآیند، داشتن شرایط بهداشتی، توجه به سلامت انسان، توجه به عدم وجود عناصر مضر برای سلامتی در محیط و همچنین اطمینان از مناسب بودن تمامی تجهیزات مورد استفاده مطابق با فناوری های جدید، نیازمند دقت فراوان است.
زیبایی نیوز حامی فعالیت صنعت بیوتی توصیه می کند که به خصوص اگر دستگاه های مورد استفاده در مرکز زیبایی شما در تماس مستقیم با پوست باشند، باید در انتخاب دستگاه ها و جذب پرسنل استفاده کننده از این دستگاه ها نهایت دقت را به خرج دهید.

چگونه یک مرکز زیبایی باز کنیم؟

پر تقاضا ترین ایده کارآفرینی در عصر ما ایده افتتاح یک سالن زیبایی است. بهترین مشاور سالن زیبایی قطعا به شما خواهد گفت که با افتتاح سالن زیبایی می توانید درآمد بسیار بالایی کسب کنید. پس وقت مطرح کردن پرسش “چگونه یک مرکز زیبایی باز کنیم؟” رسیده است. اول از همه، شما باید یک مغازه در یک مکان خوب اجاره کنید.
همچنین در مورد مشاوره آرایشگاه ذکر این نکته لازم است که ابتدا باید گواهی یا مدرکی داشته باشید که نشان دهد برای افتتاح این تجارت واجد شرایط هستید. افرادی که می خواهند سالن زیبایی راه اندازی کنند روش های مختلفی برای واجد شرایط شدن در این زمینه دارند. یکی از آنها افتتاح سالن زیبایی با شرکت در دوره های آموزشی صلاحیت حرفه ای است.
بنابراین برای افتتاح سالن زیبایی باید شرایط لازم را داشته باشید. پس از آن، می توانید با مراجعه به شهرداری ها، فرآیند افتتاح یک کسب و کار را آغاز کنید. افتتاح سالن زیبایی فرآیندی چالش برانگیز و همچنین کاری است که نیاز به تلاش و بهره مندی از بهترین مشاوره راه اندازی سالن زیبایی دارد. از این نظر، به عنوان یک کارآفرین، باید در نقطه ای که می خواهید این کسب و کار را انجام دهید، به تمام جزئیات فکر کنید و پس از دریافت تمام آموزش های لازم، طرح کسب و کار خود را تنظیم نمایید. به همان اندازه که افتتاح یک تجارت مهم است، لازم است که از تداوم آن بدون ضرر نیز اطمینان حاصل کنیم.

بهترین مشاور سالن زیبایی داشتن چه شرایطی را برای افتتاح یک مرکز زیبایی لازم می داند؟

برای افتتاح یک مرکز زیبایی باید شرایط خاصی رعایت شود. از نظر یک مشاور لاین های تخصصی بیوتی شرایط افتتاح مرکز زیبایی عبارتند از:
⦁ مهمترین شرط افتتاح مرکز زیبایی داشتن مدرک معتبر است. در صورتی که فردی که مرکز را افتتاح می کند مدرک معتبر نداشته باشد باید فردی را که دارای این مدرک است به عنوان مدیر استخدام کند.
⦁ سالن زیبایی باید حداقل 75 متر مربع باشد.
⦁ کف سالن باید تمیز و صاف باشد.
⦁ سرویس بهداشتی مردانه و زنانه باید مجزا باشد. این توالت ها باید دارای آب گرم، دستمال، آینه، صابون و خشک کن باشند.
⦁ اتاق هایی که تخت در آنها قرار می گیرد نباید کمتر از 6 متر مربع باشد.
⦁ در ورودی سالن باید یک سالن انتظار حداقل 15 متر مربع وجود داشته باشد.
⦁ تمام دیوارها باید با رنگ روغن رنگ آمیزی شوند.

درآمد سالن زیبایی چقدر است، یک مرکز زیبایی چقدر درآمد دارد؟

سود سالن زیبایی با توجه به موقعیت مکانی و امکاناتی که دارد متفاوت است. در حالی که یک سالن زیبایی در مقیاس کوچک حداکثر گردش مالی ماهانه 15 میلیون تومان دارد، یک سالن بزرگتر مجهز دارای طراحی داخلی شیک می تواند گردش مالی ماهانه 150 میلیون تومان و حتی بالاتر داشته باشد. از این نظر، درآمد سالن زیبایی از نظر تجهیزات مورد استفاده و منطقه ای که سالن در آن تأسیس شده است متفاوت است. در جلسه مشاوره سالن زیبایی قطعا به شما گفته خواهد شد که اگر می خواهید از فعالیت در این صنعت سود ببرید، ابتدا باید محل افتتاح سالن زیبایی را مشخص کنید.
افتتاح یک مرکز زیبایی در مراکز خرید یا نزدیک آنها و مراکز فروش محصولات زیبایی درآمد بیشتری به شما می دهد. همچنین شما می توانید در مکان هایی که امکان حمل و نقل آسان دارند و تردد در آنها زیاد است اقدام به افتتاح سالن زیبایی کنید و درآمد بیشتری کسب نمایید.
علاوه بر این، بهترین مشاور تخصصی سالن زیبایی به شما توصیه خواهد کرد که در مکانی اقدام به افتتاح سالن کنید که مرکز زیبایی دیگری وجود نداشته باشد. وقتی در مکان هایی که سالن زیبایی وجود ندارد یک سالن زیبایی افتتاح می کنید، می توانید با رقابت کمتری کسب و کار خود را مدیریت کنید.

هزینه افتتاح یک سالن زیبایی چقدر است؟
بهترین مشاور کلینیک زیبایی پاسخ می دهد!

هزینه افتتاح یک مرکز زیبایی برای یک فرد کارآفرین می تواند بسیار بیشتر از آن چیزی باشد که فکرش را می کند. قطعا یک فرد کارآفرین قصد ندارد یک مرکز زیبایی در مقیاس کوچک و در یک محله افتتاح کند. یعنی اگر هدف بزرگتر و مجهزتری داشته باشد، به طور متوسط ​​به سرمایه ای حدود 100 تا 300 میلیون تومان نیاز دارد.

به همین دلیل بهترین مشاوره وی آی پی سالن زیبایی می گوید، افرادی که فکر بزرگی می کنند باید سرمایه بزرگ تری روی افتتاح مرکز زیبایی، بگذارند. در این مورد، تنها چیزی که می توانید به آن فکر کنید این است که آیا باید یک مغازه کوچک باز کنم یا یک سالن زیبایی بزرگ؟!! هزینه افتتاح یک سالن زیبایی در مقیاس بزرگ که شامل کلیه واحدهای مراقبت از پوست، مراقبت از بدن، اپیلاسیون، مراقبت از دست و پا و واحد آرایش باشد، می تواند حتی به چندین میلیارد تومان هم برسد.

هزینه افتتاح یک سالن زیبایی چقدر است؟

تجهیزات مورد نیاز برای افتتاح یک مرکز زیبایی کدامند؟

اگر به عنوان یک کارآفرین تصمیم به افتتاح سالن زیبایی گرفته اید، نکته ای که باید به آن توجه کنید، نوع خدماتی است که به مشتریان خود ارائه خواهید داد. انواع تجهیزاتی که باید در مراکز زیبایی یافت شوند نیز بر این اساس متفاوت هستند.

بهترین مشاوره سالن زیبایی تهران توصیه می کند که در یک مرکز زیبایی، تجهیزاتی از جمله موارد مذکور در زیر موجود باشند:
⦁ صندلی اصلاح
⦁ صندلی آرایش
⦁ دستگاه لیپولیز
⦁ تخت ماساژ
⦁ دستگاه تخلیه لنفاوی
⦁ دستگاه آرایش دائمی
⦁ انواع دستگاه های مراقبت از پوست
⦁ دستگاه لیزر موهای زائد
⦁ دستگاه G5 برای لاغری
⦁ دستگاه لیزر اپیلاسیون سوزنی
⦁ صندلی مراقبت از پوست دستی
⦁ صندلی مراقبت از پوست برقی
⦁ و … .

تجهیزات مورد نیاز برای افتتاح یک مرکز زیبایی کدامند؟

شرایط و مقررات افتتاح سالن زیبایی چیست؟

چالش برانگیزترین فرآیند برای کارآفرینانی که می خواهند سالن زیبایی افتتاح کنند با یافتن یک محل کار مناسب در محدوده افتتاح سالن زیبایی آغاز می شود. پس از آن، الزام به رعایت مقررات مرکز زیبایی فرآیندی است که کارآفرین را به خود مشغول می کند. مهم ترین شرط افتتاح سالن زیبایی گرفتن مدرک معتبر است. در صورت نداشتن مدرک معتبر مالک باید مدیر مسئول دارای مدرک تسلط بر خدمات زیبایی را در سالن استخدام کند. اگر این اتفاق نیفتد، افتتاح کسب و کار غیر قانونی است و تعطیل می شود.
افتتاح سالن زیبایی یکی از جذاب ترین ایده های تجاری جدید است. با رشد صنعت زیبایی در سال های اخیر، بخش های مختلف زیبایی در آموزشگاه ها شروع به افتتاح کرده اند. از این نظر مراکز زیبایی که این کار را به خوبی انجام می دهند با تمام تجهیزات و دستگاه های تکنولوژیکی خود مورد توجه مشتریان قرار گرفته اند.
استقبال کنندگان از افتتاح سالن های زیبایی در این اواخر فقط زنان نیست. مردان نیز از ورود و فعالیت در این عرصه استقبال بالایی کرده اند. افتتاح سالن زیبایی اولین انتخاب در بین گزینه هایی است که بیشترین درآمد را برای کارآفرین به همراه دارد. افرادی که آرایشگر هستند نیز در گروه پردرآمدترین مشاغل قرار می گیرند. با این حال در حالت کلی درآمد ماهانه مراکز زیبایی هم در مورد سالن های زیبایی زنانه و هم در مورد سالن های زیبایی مردانه را نمی توان تخمین زد.

میزان بالای سرمایه لازم برای افتتاح سالن های زیبایی با کیفیت

حتی در صورت بهره مندی از راهنمایی های بهترین مشاور سالن زیبایی جهت کاهش هزینه های اضافی، بالا بودن میزان سرمایه لازم برای افتتاح سالنی با کیفیت و استاندارد بسیار مهم است. اگرچه افتتاح سالن زیبایی یک ایده تجاری سودآور است، اما عوامل مهم زیادی در این فرآیند دخیل هستند. امروزه سالن‌های زیبایی که از جمله بخش‌هایی هستند که بیشترین تجارت را انجام می‌دهند. این سالن ها مکان‌هایی هستند که بیشتر مورد توجه خانم‌ها می باشند. انجام برنامه های مختلف مانند مراقبت از پوست و مو در این محیط ها باعث می شود هر خانمی که به زیبایی ظاهری خود اهمیت می دهد استفاده از خدمات آنها را ترجیح دهد. قبل از راه‌اندازی کسب‌وکارتان، می‌توانید با تهیه یک طرح کسب‌وکار خوب، یک سالن زیبایی افتتاح کنید که در بسیاری از بخش‌ها جذاب باشد. گنجاندن برنامه های کاربردی مدرن، به ویژه در بخش مراقبت از پوست، در کسب و کار شما همه را، از پیر و جوان، ترغیب می کند تا استفاده از خدمات شما را ترجیح دهند.

شرایط و مقررات افتتاح سالن زیبایی
میزان بالای سرمایه لازم

بنابراین بهترین مشاوره سالن زیبایی تهران را هم که انتخاب کرده باشید، افتتاح سالن زیبایی آنقدرها هم که به نظر می رسد آسان نیست. اول از همه، باید میزان سرمایه خود را با توجه به ابعاد کسب و کاری که انجام خواهید داد، تنظیم کنید. تاکید می کنیم که یکی از مهمترین مسائل در این فرآیند تجهیزاتی است که در کسب و کار خود استفاده خواهید کرد.

تهیه یک طرح تجاری برای راه اندازی مرکز زیبایی

اگر به این فکر می کنید که چگونه یک مرکز زیبایی راه اندازی کنید، باید از بهترین مشاوره برندسازی سالن زیبایی بهره مند شوید. مشاوران برتر در این زمینه به شما خواهند گفت که ابتدا باید یک طرح تجاری تهیه کنید. در طرح کسب و کار خود، شما باید تمام جزئیات را از تاسیس کسب و کار تا موضوع نزدیکی به مخاطب هدفی که به آن خدمت خواهید کرد، پردازش کنید. افرادی که مرکز زیبایی افتتاح می کنند باید به نکات زیر توجه کنند:
⦁ از آنجایی که افتتاح یک مرکز زیبایی مستلزم هزینه و سرمایه بالایی است، باید در این فرآیند یک طرح تجاری مناسب تهیه کنید.
⦁ برای ایجاد یک کسب و کار با استاندارد بالا، ابتدا باید یک مغازه از یک مکان خوب اجاره کنید.
⦁ شما می توانید مغازه خود را داشته باشید یا آن را از شخص دیگری اجاره کنید. با این حال، مهم ترین نکته ای که در انتخاب محل مغازه باید به آن توجه کنید، بهداشتی بودن آن است.
⦁ قرارگیری محل سالن آرایشی در کوچه پس کوچه های محله ای می تواند، انعکاس کیفیت کار شما را تحت تاثیر منفی قرار دهد. در چنین مواردی، مهم است که مغازه را در یک منطقه مرکزی تر انتخاب کنید و از حریم خصوصی محل کار خود اطمینان حاصل نمایید.
⦁ شما باید بدانید که حفظ حریم خصوصی بسیار مهم است زیرا مشتریان شما بانوان هستند (البته در مورد سالن های زیبایی زنانه). در این فرآیند، از آنجایی که مدیریت کسب و کار به تنهایی برای شما دشوار خواهد بود، باید پرسنل خود را به درستی انتخاب کنید.
⦁ علاوه بر ارائه خدمات جامع و کلی در سالن زیبایی مجموعه خود، می توانید خدماتی را تنها در یک بخش خاص ارائه دهید. به عنوان مثال، شما فقط می توانید خدمات مراقبت و زیبایی مو را ارائه دهید یا می توانید در مراقبت از پوست به مشتریان خود کمک کنید.
افتتاح یک مرکز زیبایی به آسانی افتتاح مغازه های دیگر نیست. در فرآیند کوچ کلینیک زیبایی، توجه به نکات زیادی لازم است که این نکات از تجهیزات و بهداشت محیط گرفته تا محل قرارگیری سالن زیبایی گسترده هستند.

توصیه هایی برای کسانی که می خواهند سالن زیبایی افتتاح کنند

خانم ها در هر سنی که باشند همیشه به زیبایی خود علاقه دارند. از این رو افتتاح یک سالن زیبایی همیشه با سود بالایی برای موسس و کارکنان مجموعه همراه است. با این حال، برای دستیابی به موفقیت تجاری بالا، باید کارهای تبلیغاتی خود را به خوبی انجام دهید. شما باید در یک مکان مناسب و تا حد امکان در مرکز شهر قرار گیرید. همچنین کارکنان سالن همگی بایستی دارای گواهی معتبر در کسب و کار خود باشند.

افتتاح یک مرکز زیبایی

افتتاح یک مرکز زیبایی: راهنمایی مرحله به مرحله مبتدیان توسط بهترین مشاور سالن زیبایی

راهنمایی مرحله به مرحله مبتدیان توسط بهترین مشاور سالن زیبایی می تواند پروسه راه اندازی سالن زیبایی را بسیار آسان سازد. مرکز زیبایی کسب و کاری است که خدمات زیبایی و مراقبتی را ارائه می دهد. چنین مشاغلی در سال های اخیر محبوب شده اند و توسط بسیاری از کارآفرینان ترجیح داده می شوند. در اینجا برای کارآفرینانی که می خواهند سالن زیبایی راه اندازی کنند، راهنمای مبتدی ارائه می دهیم. هر چند که در بالا در مورد برخی از این موارد صحبت کردیم اما ارائه آنها در یکجا و به صورت مرحله به مرحله می تواند موضوع را روشن تر کند.
⦁ تهیه طرح کسب و کار
قبل از افتتاح یک سالن زیبایی، مهم است که یک طرح تجاری دقیق تهیه کنید. طرح کسب و کار شما اهداف کسب و کار، مخاطبان هدف، وضعیت رقابتی، پیش بینی های مالی و استراتژی های بازاریابی شما را تعیین می کند.
⦁ انتخاب مکان
هنگام تصمیم گیری برای افتتاح سالن زیبایی خود، باید مخاطبان هدف و موقعیت رقابتی خود را در نظر بگیرید. یک مکان خوب باید مکانی باشد که مشتریان شما به راحتی بتوانند به آن دسترسی داشته باشند و توجه را به خود جلب کنند.
⦁ شناسایی خدمات
از نظر بهترین مشاوره آرایشی مهم است که مشخص کنید چه خدماتی را در مرکز زیبایی خود ارائه خواهید داد. این با توجه به نیازهای مشتریان شما تعیین می شود. به طور معمول، مراکز زیبایی خدماتی مانند کوتاه کردن مو، رنگ، مانیکور و پدیکور، صورت و ماساژ ارائه می دهند.
⦁ مجوزهای بهره برداری
قبل از افتتاح یک مرکز زیبایی، باید مجوزهای تجاری لازم را دریافت کنید. این مجوزها از سازمان های دولتی مربوطه اخذ می شود. اخذ مجوزهای تجاری به جلوگیری از مشکلات قانونی کمک می کنند.
⦁ تجهیزات و مواد
هنگام افتتاح یک مرکز زیبایی، باید تجهیزات و لوازم مورد نیاز خود را مشخص کنید. این تجهیزات می توانند شامل موارد مختلفی از جمله: صندلی، تخت ماساژ، قیچی مو، ابزار مانیکور پدیکور، محصولات مراقبت از پوست و غیره باشند.
⦁ استخدام پرسنل
هنگام راه اندازی یک سالن زیبایی، باید یک تیم کارمند برای مدیریت کسب و کار خود ایجاد کنید. این کارکنان ممکن است در زمینه های مختلفی مانند آرایشگری، مانیکور، ماساژ درمانگر و پذیرش تخصص داشته باشند.
⦁ بازاریابی و تبلیغات
مشاوره VIP سالن زیبایی به شما خواهد گفت که پس از افتتاح یک سالن زیبایی، باید استراتژی های بازاریابی و تبلیغاتی را برای جذب مشتری تعریف کنید. این استراتژی ها می توانند شامل روش های مختلفی مانند بازاریابی رسانه های اجتماعی، تبلیغات در رسانه های ملی، ارائه تخفیفات فصلی و همیشگی و … باشند.
⦁ مدیریت مالی
قبل از افتتاح یک مرکز زیبایی، باید با قواعد مدیریت مالی آشنا باشید. مدیریت امور مالی کسب و کار شما برای سودآوری و اطلاع از جریان نقدی سالن زیبایی مهم است. مدیریت مالی همچنین شامل برنامه ریزی سرمایه گذاری برای تضمین رشد کسب و کار می شود.
⦁ خدمات مشتری
خدمات مشتری برای کسب و کار سالن زیبایی شما بسیار مهم است. توجه به نیازهای مشتریان، اطمینان از رضایت آنها و در نظر گرفتن بازخورد مشتریان برای موفقیت کسب و کار شما مهم است.
⦁ بهبود مستمر
برای کسب و کار مرکز زیبایی شما مهم است که بهبود مستمر را ارائه دهد، نیازهای مشتریان خود را برآورده کند و مزیت رقابتی به دست آورد. پیروی از روندهای جدید، ارائه خدمات نوآورانه و افزایش رضایت مشتری به رشد کسب و کار شما کمک می کند.
در نتیجه، از دیدگاه بهترین مشاوره زیبایی برای افتتاح یک مرکز زیبایی، باید طرح کسب و کار خود را تهیه کنید، مکان را انتخاب نمایید، خدمات خود را تعیین کنید، مجوزهای عملیاتی را دریافت نمایید، تجهیزات و پرسنل خود را تهیه کنید، استراتژی های بازاریابی خود را تعیین کنید، مدیریت مالی خود را ارائه دهید و مراقب مشتری باشید. وقتی گام های درستی برای کسب و کار خود بردارید، می توانید یک کسب و کار موفق در مرکز زیبایی تان داشته باشید.

افتتاح سالن زیبایی

افتتاح سالن زیبایی، کسب و کاری سودآوری و رو به پیشرفت

روز به روز بر تعداد زنانی که به قواعد زیبایی علاقه دارند افزوده می شود. این روزها کمتر این جمله را می شنویم که یک زن زشت باشد یا مورد غفلت قرار گیرد. زنانی هستند که علاوه بر آراستگی، برای مراقبت از سلامت پوست و موی خود، به سالن های زیبایی مراجعه می کنند. همزمان با رشد این بخش، زمینه های زیبایی مختلفی در دانشگاه ها ایجاد شده است. از این رو افراد متخصص دارای تحصیلات آکادمیک نیز در این عرصه وجود دارند. بنابراین گفته می شود که ورود به این کسب و کار همواره با سود بالایی برای فعالان همراه است. شما به عنوان فردی که از دور به فعالیت یک سالن زیبایی مجهز نگاه می کند به خصوص در مورد سالن هایی که دارای بخش های مجزا برای ارائه خدمات زیبایی برای بانوان و آقایان هستند، نمی توانید درآمد ماهیانه نجومی آنها را درک کنید. پس اگر تصمیم جدی برای راه اندازی یک سالن زیبایی مدرن را دارید، هر چه زودتر این کار را شروع کنید.

گزارش

در اینجا با یک میکاپ آرتیست حرفه ای که حدود 10 سال است یک سالن زیبایی مجهز را اداره می کند مصاحبه ای داریم. مطالعه سوالات و پاسخ های مطرح شده می توانند شما را برای راه اندازی یک سالن زیبایی آماده تر کنند.
⦁ این روزها بیشتر از هر زمان دیگری شاهد اخبار فاجعه سالن های زیبایی هستیم. به خصوص در جاهایی که لیزر انجام می شود، اخباری مانند سوختگی صورت به گوش می رسد. انتشار چنین اخباری را به چه دلیل می دانید؟ بی کفایتی یا استخدام کارکنان بدون گواهی؟
اول از همه باید بگویم که گرفتن گواهی برای افتتاح سالن زیبایی یا کار در یکی از این سالن ها بسیار آسان است. پس از ثبت نام در هر دوره و شرکت در آموزش های 3 ماهه به هر حال آن گواهی را دریافت می کنید. آیا گواهینامه به معنای شایستگی است؟ من اینطور فکر نمی کنم. من فقط در 10 سال این حرفه را یاد گرفتم. علاوه بر این، هر روز یک دستگاه جدید، یک درمان جایگزین جدید بیرون می آید. هم توجه و هم تمرین آنها ضروری است. با این حال، در دوره های سالن زیبایی موارد بسیار ابتدایی آموزش داده می شود. اگر یکی از این دستگاه های لیزر را به کسی بدهید که به تازگی گواهینامه گرفته است، نمی توانید از چنین حوادثی جلوگیری کنید.
⦁ پس وضعیت در مشاغل زیرزمینی چگونه است؟ من فکر می کنم از محصولات مراقبت از پوست غیر استاندارد در این اماکن استفاده می شود. کرم ها، لوسیون ها و غیره که هیچ کس نمی داند چه چیزی در آنها وجود دارد؟
اینها هم هست و متأسفانه روز به روز بیشتر می شود؛ به خصوص در شهرهایی با نرخ جمعیت بالا مانند تهران.
⦁ بیشترین درخواست درمانی در سالن های زیبایی برای چیست؟
بسیاری از افراد برای درمان های کلاسیک مانند آکنه و درمان جوش های سر سیاه به مراکز زیبایی مراجعه می کنند؛ به خصوص جوانان. جدای از این، برای برخی روش های درمانی مانند سفت کردن پوست، لایه برداری و میکروبلیدینگ نیز قرار ملاقات های مکرری می گیریم.
⦁ آیا محصولات مراقبت از پوست خانگی می توانند جایگزین درمان های ارائه شده در سالن زیبایی شوند؟
البته، ولی چنین چیزی قطعا راضی کننده نخواهد بود. در اینجا ما از پنج نوع مختلف لیزر درمانی استفاده می کنیم و بسیاری از درمان ها نیاز به حداقل چهار تا پنج جلسه دارند. کرم و لوسیون فقط باعث می شود پوست روشن تر و شاداب تر به نظر برسد.

افتتاح سالن زیبایی
نکات بهترین مشاور برای افتتاح سالن زیبایی

نکاتی که از نظر بهترین مشاور سالن زیبایی باید هنگام افتتاح یک سالن زیبایی در نظر بگیرید.

از نظر بهترین مشاور سالن زیبایی مکان هایی که ما آن را سالن زیبایی می نامیم، مکان هایی هستند که شما باید در آن ها واقعا زیبا باشید. بنابراین زمانی که تصمیم به افتتاح چنین مکانی گرفتید، ابتدا باید با زیباسازی خود شروع کنید. مطمئن باشید که وقتی از زیبایی ظاهر خود غافل می شوید، مشتریان ورودی تحت تاثیر منفی قرار خواهند گرفت. پس همیشه به خود و به کارکنان تان در سالن یادآوری کنید که باید آراسته باشند. علاوه بر این نکته به نکات مذکور در ذیل نیز دقت داشته باشید:
⦁ بهداشت مهمترین نکته در سالن های زیبایی است. مراقب باشید که هم دستگاه و هم محیط سالن خود را تمیز نگه دارید. از روپوش سفید یا پیش بند با رنگ های مختلف استفاده کنید. مراقب نظافت خود و کارکنان تان باشید.
⦁ استقبال خوب از مشتری و نظرات او و نشان دادن نگرش دلسوزانه مهمترین جزئیاتی است که به شما امکان می دهد درآمد بیشتری کسب کنید.
⦁ پلی کردن یک موسیقی ملایم مزیت بزرگی برای شما و مشتریانتان خواهد بود. فراموش نکنید که مجلات زیبایی و مراقبت از پوست و مو را نیز در اطراف و بر روی میزهای سالن انتظار قرار دهید.
⦁ از دستگاه های خود به درستی استفاده کنید و مطمئن شوید که آنها به آخرین فناوری مجهز هستند.
⦁ هر از گاهی در سالن زیبایی خود تخفیف و جلسات رایگان ارائه دهید. شما می توانید محصولات زیبایی اورجینال را نیز در سالن خود بفروشید. این همچنین یک تکنیک بازاریابی نیز محسوب می شود.
⦁ ارتباطات سطح بالا و قوی با کارکنان خود برقرار کنید. حتی به کارکنان سخت کوش خود پاداش دهید.
⦁ به طور مستمر خود را ارتقا دهید و دوره ها و آموزش هایی را برای کارکنان سالن زیبایی خود ترتیب دهید تا مهارت های خود را بهبود ببخشند.

حداقل ابزار و تجهیزاتی که از نظر بهترین مشاور سالن زیبایی باید در مراکز زیبایی وجود داشته باشد

بهترین مشاور سالن زیبایی توصیه خواهد کرد که قبل از خرید ابزار و تجهیزات لازم، باید تحقیق کنید که آیا گواهینامه CE دارند یا خیر. از این رو در مورد ماشین آلات و تجهیزاتی که خریداری می کنید حتما با اداره بهداشت استان مشورت کنید. واحد تجهیزات پزشکی در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.
از نظر بهترین مشاور سالن زیبایی لازم است ابزار، لوازم و تجهیزاتی که باید در سالن زیبایی خود داشته باشید را با توجه به بخش های مربوطه از هم جدا کنید:

بخش مراقبت از پوست (صورت و گردن)

⦁ دستگاه مراقبت از پوست (فریماتور/ اسپری با فرکانس بالا یا خلاء/ یونتوفورز یا تحریک عضلانی با جریان گالوانیک/ فارادیک/ اولتراسوند/ لیزر نرم یا مادون قرمز)
⦁ Vaposon (دستگاه بخار/ ازون)
⦁ ذره بین نورانی
⦁ ماسک و پیش بند قابل استفاده توسط آرایشگر
⦁ تخت/ صندلی
⦁ محصولات مورد استفاده با کاربردهای آرایشی
⦁ کابینت محصولات و مواد
⦁ دستگاه های بالابر (دستگاه هایی که جریان گالوانیکی یا فارادیک/ لیزر نرم، دستگاه های مادون قرمز، اولتراسوند و … اعمال می کنند)
⦁ ابزارهای مختلف دستی برای کاربردهای مراقبت از پوست (ظرف ماسک، برس ماسک، کاردک یکبار مصرف، آینه دستی، پنبه، اسفنج، پارچه تمیز کننده پوست، نوار یا کلاه مو، حوله و غیره)

حداقل ابزار و تجهیزات مورد نیاز برای سالن زیبایی

واحد اپیلاسیون

⦁ دستگاه اپیلاسیون (Blend System شامل سیستم ترمولیز و سیستم های الکترولیز)
⦁ ذره بین نورانی
⦁ تخت/ صندلی
⦁ قفسه
⦁ ضدعفونی کننده های سطحی پوست
⦁ مواد مصرفی برای اپیلاسیون
⦁ لوازم آرایشی
⦁ دستگاه های موبر
⦁ ابزارهای مختلف دستی برای کاربردهای اپیلاسیون (موچین، قیچی، دستکش، ماسک و موارد مشابه)

واحد مراقبت از دست و پا

⦁ تخت/ صندلی
⦁ پارچه های نخی، اسفنجی یا پاک کننده پوست
⦁ محصولات مورد استفاده برای مراقبت از دست و پا
⦁ ابزارهای مختلف دستی برای کاربردهای مانیکور و پدیکور
واحد مراقبت از بدن
⦁ دستگاه تحریک الکتریکی (دستگاه های تحریک عضلانی با جریان های مختلف)
⦁ دستگاه پرسی درمانی
⦁ دستگاه حرارت عمیق
⦁ دستگاه سونوگرافی
⦁ دستگاه وکیوم
⦁ دستگاه مادون قرمز
⦁ دستگاه ترموستیلاتور
⦁ دستگاه ماساژ (دستگاه‌های ارتعاشی یا دستگاه‌های ضربه‌گیر الکتریکی یا تجهیزات و دستگاه‌هایی که به صورت دستی کار می‌کنند)
⦁ دستگاه بالابر (دستگاه هایی که جریان گالوانیکی یا فارادیک یا دستگاه های لیزر نرم، مادون قرمز، اولتراسوند یا ارتعاش یا دستگاه های خلاء اعمال می کنند)
⦁ محصولات بالابر
⦁ انواع سونا یا اتاق بخار یا دوش برقی
⦁ دستگاه ها و تجهیزاتی که گرمای سطحی ایجاد می کنند
⦁ وان آب درمانی و تجهیزات مربوطه
⦁ وسایل و تجهیزاتی که بخار یا ازن یا رایحه درمانی اعمال می کنند
⦁ محصولات مورد استفاده برای مراقبت از بدن (انواع جلبک/ خاک رس یا گل/ پارافین و مشتقات آن/ ماسک های مراقبت از بدن/ محصولات مراقبت گیاهی/ محصولات رایحه درمانی یا ژئوتراپی)
⦁ تخت/ صندلی
⦁ قفسه
⦁ ابزار توزین
⦁ کابین دوش
⦁ واحد برنزه کردن
⦁ دستگاه های سولاریوم
⦁ عینک محافظ شخصی
⦁ مواد ضد عفونی کننده برای تمیز کردن دستگاه ها

واحد آرایش

⦁ لوازم آرایشی رنگی
⦁ اعمال کننده ها
⦁ مژه مصنوعی
⦁ قلم طراحی
⦁ مواد مایع برای استریل کردن
⦁ ابزارهای دستی مختلف برای کاربردهای آرایشی (آینه، برس، قیچی، موچین، دستکش، ماسک و موارد مشابه)

چه اقداماتی را نمی توان در سالن های زیبایی انجام داد؟ بهترین مشاور سالن زیبایی پاسخ می دهد!

بهترین مشاور سالن زیبایی به شما تذکر می دهد که عبارات سالن زیبایی و مرکز زیبایی کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند. سالن های زیبایی حتی اگر پزشک داشته باشند نمی توانند هیچ عمل پزشکی را انجام دهند. سازمان هایی که این روش ها را انجام خواهند داد، پلی کلینیک های زیبایی هستند که به عنوان مراکز زیبایی شناخته می شوند. پس از ایجاد این تمایز مهم، به سراغ معرفی خدماتی می رویم که سالن های زیبایی نمی توانند انجام دهند:
⦁ در ابزارهای تبلیغاتی، علائم و مدارک چاپی سالن های زیبایی، از عباراتی که مرکز زیبایی را تداعی می کند، نمی توان استفاده کرد و به وضوح از عبارت سالن زیبایی استفاده می شود.
⦁ در سالن های زیبایی، گمراه کردن مصرف کننده، دادن وعده اثری غیر از اثرات ثابت شده دستگاه یا محصول مورد استفاده، مجاز نیست.
⦁ تعاریفی مانند لیزر اپیلاسیون، لیزر یا آکنه IPL، جوانسازی پوست، درمان ضایعات رنگدانه ای را نمی توان در تبلیغات و سایر فعالیت های تبلیغاتی سالن های زیبایی استفاده کرد.
⦁ حتی اگر یک فارغ التحصیل پزشکی در سالن زیبایی کار کند، انواع روش های تهاجمی مانند مزوتراپی، طب سوزنی، لیپو الکترود و اقدامات پزشکی تحت نظر پزشک قابل انجام نیست. محصولات دارویی برای استفاده انسانی را نمی توان توصیه کرد و نمی توان توصیه هایی برای درمان بیماری ها ارائه داد.
⦁ اقداماتی که نیاز به مداخله با تزریق در پوست یا زیر پوست دارند را نمی توان در سالن های زیبایی انجام داد.
⦁ عملیاتی غیر از کاربردهای سولاریوم برنزه کننده را نمی توان در واحد سولاریوم انجام داد.
⦁ ماساژ را نمی توان در سالن های زیبایی انجام داد، مگر برای کاربردهای ماساژی که توسط روش های انجام شده در بخش مراقبت از پوست و بخش مراقبت از بدن لازم است.
⦁ در سالن های زیبایی، لایه برداری شیمیایی و گیاهی با استفاده از اسیدهای آلفا هیدروکسی سطحی و مشتقات بیش از 30 درصد برای مراقبت و حمایت از پوست و کاربردهای لایه برداری مکانیکی برای مراقبت و حمایت از پوست قابل انجام نیست.
⦁ هیچ محصولی را نمی توان در سالن های زیبایی نگهداری، استفاده و یا به فروش رساند، مگر محصولاتی که مجوز تولید آنها از موسسات مجاز صادر شده و یا با مجوز این موسسات وارد شده اند.
⦁ هشدار: در صورت انجام اقدامات فوق توسط سالن های زیبایی، در صورت تشخیص مجازات های سنگین کیفری اعمال می شود.

چه اقداماتی را نمی توان در سالن های زیبایی انجام داد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

خبرگزاری زیبایی
از طریق واتساپ ارسال کنید